Državno prvenstvo 2018.

71576017 1136227896765561 7291093338743111680 n

Državno prvenstvo BiH u ritmičkoj gimnastici u znaku Olimpikovih plavo – zelenih princeza

Najuspješnije seniorke Državnog prvenstva Amila Hodžić i Ena Meholjić potvrdile kvalitet

126 medalja za KRSG „Olimpik“ : 70 zlatnih u grupnim vježbama, 17 zlatnih A program, 10 srebrenih A program, 3 bronzane A program,10 zlatnih B program, 10 srebrenih B program i 6 bronzanih B program

U subotu 22.12.2108.godine u organizaciji Gimnastičkog saveza BiH održano 2 Državno prvenstvo BiH u ritmičkoj gimnastici. Takmičenje je održano u individualnim i grupnim vježbama.Tehnički organizator takmičenja bio je Klub ritmičko – sportske gimnastike „Olimpik“. Dvorana JU „Peta gimnazija „ i JU Gimnazija „Dobrinja“ od ranih jutarnjih sati do kasno navečer bila je do posljednjeg mjesta popunjena.

KRSG „Olimpik“ se predstavio sa 120 takmičarki u grupnim vježbama (70 takmičarki) , u A programu ( 13 takmičarki ) i u B programu ( 37 takmičarki) . KRSG „Olimpik“ potvrdio da je rasadnik talenata kao i da je odličan organizator te da može tehnički i kavlitetno odgovoriti ovakvim manifestacijama.

Ukupan broj takmičarki u individualnim vježbama je bio 50 djevojčica.

Svih 70 (sedamdeset) takmičarki kluba Olimpik su osvojile zlatne medalje i to u sljedećim kategorijama.

Zlatne medalje u B programu su sljedeća godišta: 2012/2011/2010., 2008.,2005., 2004. i juniorke u grupnoj vježbi sa obručevima

Zlatne medalje u A programu su sljedeća godišta: 2011.godište, 2009.godište i 2007/2006 godište

Rezultati Državnog prvenstva za B program:

Zlatne u B prgramu: Jamaković Ajna (bez rekvizita), Šuntić Nora (obruč), Huduti Naida (bez rekvizita), Kepeš Aida (vijača), Dervišević Lana (bez rekvizita), Avdaković Tajra (obruč), Žarak Nora (obruč), Bajraktarević Sajra (obruč), Šarić Emina (obruč) i Begić Sarah (obruč).

Srebrene u B programu: Pindžo Ajša (bez rekvizita), Hubanić Tajra (bez rekvizita), Agović Amila (obruč), Alibašić Merjem ( obruč), Časar Dora (bez rekvizita), Trogrlić Anja ( bez rekvizita), Delić Dalia (bez rekvizita), Zavišić Andrea (obruč), Malkić Emina (lopta) i Čaušević Hanan (obruč)

Bronzane u B programu: Hysenaj Iman ( bez rekvizita), Alihodžić Amina (bez rekvizita), Nezirević Amina (bez rekvizita), Ibrić Amani (bez rekvizita), Hot Sumeja (obruč) i Šahović Ena ( bez rekvizita).

Ukupan broj osvojenih medalja u B programu je 10 zlaznih, 10 srebrenih i 6 bronzanih

Rezultatu Državnog prvenstva za A program:

Zlatne u A prgramu: Gusinac Dalila ( bez rekvizita), Šehović Asija (obruč), Jusufović Adana (obruč), Hebibović Iman (bez rekvizita), Fejzić Farah (vijača), Hebibović Iman (obruč), Hebibović Iman (lopta), Fejzić Farah ( traka), Fejzić Farah (višeboj), Džemat Sajra( obruč), Hodžić Amila (obruč), Džemat Sajra (lopta), Hodžić Amila (lopta), Džemat Sajra (čunjevi), Meholjić Ena (čunjevi), Hodžić Amila (višeboj) i Džemat Sajra (višeboj).

Srebrene u A programu: Užičanin Tejma (bez rekvizita), Gusinac Šejla (obruč), Jusufović Adana(bez rekvizita), Đurđević Ada Amina (bez rekvizita), Hebibović Saira (obruč), Đurđević Ada Amina (obruč), Fejzić Farah (čunjevi), Meholjić Ena (obruč), Hodžić Amila (čunjevi) i Meholjić Ena (višeboj).

Bronzane u A programu: Užičanin Tejma (obruč), Jamaković Ajša (bez rekvizita) i Meholjić Ena (lopta).

Ukupan broj osvojenih medalja u A programu je 17 zlaznih, 10 srebrenih i 3 bronzane medalje.

Zlato u grupnim vježbama osvojile: Užičanin Tejma, Gusinac Dalila, Gusinac Šejla, Pindžo Ajša, Šehović Asija, Pindžo Ajša, Sejdić Amna, Podbićanin Lajla, Hysenaj Iman, Šeta Nejla, Melunović Ajša, Juković Uma, Jamaković Ajna, Alihodžić Amina, Nezirević Amina, Kurtalić Elma, Ahmetović Ismihan, Perjan Ejla, Mustajbegović Nejra, Gaćanović Sajra, Betu Rana Alimici, Smajić Ilda, Begić Zara, Jusufović Adana, Peksin Farah, Mahmutović Nadia, Malešević Sara, Jamaković Ajša, Agović Amila, Šuntić Nora, Hubanić Tajra, Hebibović Saira, Huduti Naida, Ibrić Amani, Časar Dora, Đurđević Ada Amina, Šahović Ena, Hot Sumeja, Dervišević Lana, Kepeš Aida, Avdaković Tajra, Koso Nejla, Lutvić Sara, Imamović Suana, Fočo Sunita, Podbićanin Ela, Alibašić Merjem, Hadžibulić Lamija, Tahmaz Irma, Mekić Sara, Kapur Ema, Bajraktarević Sajra, Delić Dalia, Fejzić Farah, Oruč Nejla, Žarak Nora, Trogrlić Anja, Zavišić Andrea, Šarić Emina, Elezagić Ajna, Begić Sarah, Džemat Sajra, Čaušević Hanan i Malkić Emina.

Državno prvenstvo je potvrdilo evidentan napredak kod takmičarki ali je i pokazatelj koliko još treba trenirati, vježbati i usavršavati vježbe.

Zahvaljujemo se cijeloj porodici Olimpika, prvenstveno takmičarkama ,roditeljima i trenericama (Amila Hodžić, Ena Meholjić, Paša Dedić, Amna Demirović i Hidajeta Glavinić).

Hvala svima koji su doprinijeli da tehnička organizacija Državnog prvenstava bude besprijekorna. Hvala UO GS BIH na ukazanom povjerenju.

Idemo dalje zimske pripreme (januar), Mađarska (februar), Bugarska (februar) pa 16. „Olimpik cup 2019.“ (mart)